ГАЛЕРИЯ ИКОНИ

Икона
 

НАГРАДЕНИТЕ УЧАСТНИЦИ И ТВОРБИ в категория ЛИТЕРАТУРА на църковния Национален конкурс „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО” - 2016

27 април 2016 16:30, Българска Патриаршия

ПРОТОКОЛ ЗА КЛАСИРАНЕ В НАЦИОНАЛНИЯ КОНКУРС „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО” - 2016

 

2 Раздел: ЛИТЕРАТУРА

 

Днес, 21.04.2016 г., комисия в състав:

Председател: доц. д-р Татяна Борисова

Членове: д-р Десислава Панайотова

доц. Костадин Нушев

Кина Златева

След като разгледа представените творби в раздел „Литература”, класира:

 

ПОЕЗИЯ

ІІ-ра възрастова група – 1-4 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Петя Иванова Кушлева (2 клас, 9 год.) – „Възкресение Христово” – ОУ „Райна Княгиня”, гр. Пловдив

ПЪРВО МЯСТО:

Мариян Енчев Янчев (4 клас, 11 год.) - „Възкресение Христово – Пасха” – Неделно училище „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Якоруда

ВТОРО МЯСТО:

Калина-Мария Георгиева Георгиева (1 клас, 8 год.) - „Великден“ - ОУ „Васил Левски“, гр. Пловдив

ТРЕТО МЯСТО:

Магдалина Руменова Друмева (3 клас, 9 год.) - „Великден“ – СОУ „Иван Вазов”, гр. Поморие

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Ивана Людмилова Денева (4 клас, 9 год.) –„Възкресение Христово” –СОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Крупник

2. Габриела Георгиева Миролюбова (2 клас, 8 год.) – „Великден“ – ОУ „Христо Никифоров“, гр. Ловеч

3. Наталия Видославова Димитрова (1 клас, 7 год.) - „Великден“ - СОУ „Иван Вазов“, гр. Вършец

4. Дарина Добромирова Добрева (2 клас, 8 год.) – „Празник“ – ОУ „Христо Никифоров“, гр. Ловеч

5. Андреа Пенкова Лазарова (4 клас) - „Великден“ - СОУ „Св. Патриарх Евтимий”, гр. София

 

ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Илияна Петрова Минчева (5 клас, 12 год.) - „Светлото Христово Възкресение“ – ОУ „Стоян Михайловски“, гр. Пловдив

ПЪРВО МЯСТО:

Евангелия Николаева Христева (5 клас, 12 год.) - „Възкресение Христово” – ОУ „Стоян Михайловски“, гр. Пловдив

ВТОРО МЯСТО:

Добромира Християнова Миткова (5 клас, 12 год.) – „Христос воскресе” – ОУ „Черноризец Храбър”, гр. Варна

ТРЕТО МЯСТО:

Кристиан Караиванов (8 клас) – „Великден“ – Гимназия „Пейо Яворов”, гр. Петрич

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Теодора Мирославова Цветкова (5 клас, 11 год.) – „Великден” – ОУ „Двайсти април”, гр. Панагюрище

2. Нериман Мехмед Туталъ (5 клас) – „Христос Воскресе!” – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, с. Места

3. Евангелия Радостинова Маламова (5 клас) – „Нашият Доброучител” – СОУ „Христо Ботев”, с. Горна Малина

4. Кирил Димов (5 клас, 11 год.) – „Христос възкресе“ – ОДК „Св. Иван Рилски“, гр. Казанлък

5. Теодора Димитрова Койчева (5 клас, 11 год.) – „Възкресения“ –Литературен клуб „Касталия“, Общински детски комплекс, гр. Варна

 

IV-та възрастова група – 9-12 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Петър Едуардов Стефанов (12 клас, 18 год.) – „Пасха“ – Софийска духовна семинария „Св. Йоан Рилски“, гр. София

ПЪРВО МЯСТО:

Никол Валериева Антова (10 клас, 16 год.) - „Защо забравихме?“ – СОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Брегово

ВТОРО МЯСТО:

Свилена Георгиева Георгиева (10 клас, 16 год.) – „Христос воскресе - воистину воскресе!“ – ЕГ „Пейо Яворов“, гр. Силистра

ТРЕТО МЯСТО:

1. Гергана Христинова Георгиева (10 клас, 16 год.) – „Възкресение Христово“ –ГЧЕ „Васил Левски“, гр. Бургас

2. Анна Асенова Кирова (9 клас, 15 год.) – „Христос Воскресе“ – ГПАЕ „Гео Милев“, гр. Бургас

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Соня Атанасова Щуркова (9 клас, 15 год.) – „Бог е Любов и Надежда“ – НПГ „Димитър Талев“, гр. Гоце Делчев

2. Борислав Володиев Вълов (12 клас, 19 год.) – „Светлината на светлия празник“ – ПМГ „Св. Климент Охридски“, гр. Монтана

3. Величка Георгиева Трендафилова (10 клас, 17 год.) – „Възкресение“ – ПГМЕТ "Юрий Гагарин", гр. Петрич

4. Юлияна Павлова Гърбова (9 клас) - „Христос Воскресе, радост моя!“ – СОУ „Христо Ботев“, гр. Карнобат

5. Галена Миленова Минчева (12 клас, 18 год.) - „Христос воскресе“ – ПГДВА „Йосиф Вондрак“, гр. Русе

-----------------------------------------------------------

ПРОЗА

ІІ-ра възрастова група – 1-4 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Виктория Николаева Николаева (4 клас, 10 год.)– „Христос възкресе“ – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Първомай

ПЪРВО МЯСТО:

Владимир Владимиров Занков (3 клас, 9 год.) – „Пасхално изцерение“ – ОУ „Г. Кирков“, гр. Казанлък

ВТОРО МЯСТО:

Юлияна Андреева Андреева (4 клас, 10 год.) - „Възкресение Христово“ – ОУ „Христо Никифоров“, гр. Ловеч

ТРЕТО МЯСТО:

Петя Иванова Кушлева (2 клас, 9 год.) – „Разказът на баба за Възкресение Христово” – ОУ „Райна Княгиня”, гр. Пловдив

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Виктор Антонов Сотиров (4 клас, 10 год.) – „За Великден желая шанс за добри дела“ – НУ „Св. Климент Охридски“, гр. Кюстендил

2. Даниел Ивайлов Маринов (2 клас, 7 год.) – „Притча за Възкресение Христово“ – Българско училище „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Калгари (Канада)

3. Деница Стефанова Стефанова (4 клас, 10 год.) – „Възкресение Христово“ – СОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Брегово

4. Мария Кавалджиева (3 клас, 10 год.) – „Възкресение Христово“ – ОДК – гр. Бургас

5. Елеонора Велкова Добрева (4 клас, 10 год.) – „Писмо до Господ Бог“ – СОУ „Н. Й. Вапцаров“, гр. Петрич

 

ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Десислава Стилянова Стоянова (6 клас, 11 год.) – „Великден на моята душа“ –3 ОУ „Д-р Петър Берон“, гр. Монтана

ПЪРВО МЯСТО:

Зорница Веселинова Милева (6 клас, 12 год.) – „Възкресение Христово“ – ОУ „Стоян Михайловски“, гр. Пловдив

ВТОРО МЯСТО:

Мартин Ивайлов Маринов (5клас, 10 год.) – „Христос воскресе“ – Българско училище „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Калгари (Канада)

ТРЕТО МЯСТО:

Гергана Благоева Златева (8 клас, 14 год.) - „Възкресението на любовта и добротата” – ПГИТ „Проф. д-р АсенЗлатаров“, гр. Петрич

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Марио Ивайлов Стоименов (7 клас) - „Най-важното за Великден. Великден – празникът на празниците“ – 172 ОУ „Христо Ботев“, гр. Нови Искър

2. Теодор Здравков Замфиров (8 клас, 14 год.) – „Свещичката на Бог“ – ПМГ „Св. Климент Охридски“, гр. Монтана

3. Кристиян Светославов Димитров (6 клас, 13 год.) – СОУ „Цар Симеон Велики“, гр. Видин

4. Гергана Миткова Евтимова (5 клас, 12 год.) – „Пътят към храма“ – СОУ „Св. Паисий Хилендарски”, гр. Хасково

5. Силвия Стефанова Стефанова (8 клас, 14 год.)– „Възкресение Христово“ – СОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Брегово

 

IV-та възрастова група – 9-12 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Донка Георгиева Димова (11 клас, 17 год.) – „Възкресение Христово“ - СОУ „Христо Ботев“, гр. Карнобат

ПЪРВО МЯСТО:

Ивана Бутанска (9 клас) – „Великден“ – Гимназия "Пейо Яворов", гр. Петрич

ВТОРО МЯСТО:

Ивелина Николаева Пулева (11 клас, 17 год.) – „Христос Възкресе“ – Неврокопска Професионална гимназия ,,Димитър Талев“, гр. Гоце Делчев

ТРЕТО МЯСТО:

Николай Любомиров Тодоров (10 клас, 17 год.) – „Възкресението Христово – основа на нашата вяра“ – 85 СОУ "Отец Паисий", гр. София

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Мария Марианова Диманчева (6 клас, 13 год.) – „Великден в историята на българския народ“ – Българско училище „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Калгари (Канада)

2. Цанко Горанов Цолов (9 клас, 15 год.)– „Възкресение Христово“ – 19 СОУ „Елин Пелин“, гр. София

3. Борислав Володиев Вълов (12 клас, 19 год.) – „Възкресение Христово – един свещен празник“ – ПМГ „Св. Климент Охридски“, гр. Монтана

4. Теодора Захариева Евтимова (9 клас, 15 год.) – „Възкресение Христово – СОУ „Георги Измирлиев“, гр. Горна Оряховица

5. Деница Станиславова Стоянова (9 клас, 15 год.) – „Възкресение Христово – СОУ „Георги Измирлиев“, гр. Горна Оряховица

 

Председател: доц. д-р Татяна Борисова /п/

Членове: д-р Десислава Панайотова /п/

доц. Костадин Нушев

Кина Златева /п/

21.04.2016 г.

гр. София

Синодална палата

~~~~~~~~~~~~~

ВАЖНО !!! Всички са поканени на тържествения финал на Конкурса! До 9 май 2016 г. (включително) всички победители и участници, които ще присъстват на тържественото награждаване и връчване на сертификатите в София, трябва да потвърдят своето присъствие.

За потвърждение:

Тел.: 02/987 56 11, в. 217

Моб.: 0879 51 01 62

Е-мейл: skpotdel@bg-patriarshia.bg

Тържественият финал на Великденския конкурс на Св. Синод ще се състои в столичния храм "Св. св. Кирил и Методий" (ул. "Г. Вашингтон" № 47).

« предишна новинаследваща новина »