ЛЕСТВИЦА

РАДОСТТА ОТ ВЯРАТА

РАДОСТТА ОТ ВЯРАТА

Ставр. ик. Димитър ЙОРДАНОВ
ВЪЗКРЕСЕНИЕ И ЖИВОТ

ВЪЗКРЕСЕНИЕ И ЖИВОТ

Проф. к.б. Тотю КОЕВ
ЗА ВЪЗКРЕСЕНИЕТО

ЗА ВЪЗКРЕСЕНИЕТО

Св. Йоан Дамаскин
 

ГАЛЕРИЯ ИКОНИ

Икона
 

НАГРАДИ "ЛИТЕРАТУРА" - Национален синодален конкурс "Възкресение Христово"`2017

12 април 2017 11:25, Българска Патриаршия

ПРОТОКОЛ ЗА КЛАСИРАНЕ В НАЦИОНАЛНИЯ КОНКУРС „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО”- 2017

Раздел: ЛИТЕРАТУРА (ПОЕЗИЯ и ПРОЗА)

Днес, 04.04.2017 г., комисия в състав:

Председател:доц. д-р Татяна Борисова

Членове:доц. д-р Костадин Нушев

д-р Десислава Панайотова

Кина Златева

След като разгледа представените творби в раздел „Литература - ПОЕЗИЯ”, класира:

ІІ-ра в ъ з р а с т о в а ~ г р у п а: 1-4 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Венцислав Йосифов (2 клас, 9 год.) – „Възкресение Христово“ – СУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Бургас

ПЪРВО МЯСТО:

Мартин Костадинов Ангелов (3 клас) – „Великден“ – СУ „Иван Вазов“, гр. Поморие

ВТОРО МЯСТО:

Грейси Грозева Гочева (3 клас, 10 год.) – „Великден“ – ОУ „Пенчо Славейков“, гр. Димитровград

ТРЕТО МЯСТО:

Димитър Християнов Тумбалов (1 клас, 8 год.) – „Спасени с Христа“ – ОУ „Пенчо Славейков“, гр. Димитровград

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Ксения Владова (1 клас, 7 год.) – „Пасха“ – МОУ „А. Стоева“, с. Парканы (Молдова)

2. Дмитрий Николаев (1 клас, 7 год.) – „С Пасхой!“ – МОУ „А. Стоева“, с. Парканы (Молдова)

3. Петя Иванова Кушлева (3 клас, 9 год.) – „Той възкръсна“ – ОУ „Райна Княгиня“, гр. Пловдив

4. Мария-Магдалена Стоянова Иванова (3 клас, 10 год.) – „Възкресение“ – ОУ Христо Смирненски“, гр. Карнобат

5. Никол Любомирова Бекова (3 клас, 9 год.) – НУ «Св. Климент Охридски», гр. Кюстендил

ІІІ-та в ъ з р а с т о в а ~ г р у п а: 5-8 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Христина Христова Калъчева (5 клас, 12 год.) – „Христос възкръсва в името на любовта“ – ОУ „Стоян Михайловски“, гр. Пловдив

ПЪРВО МЯСТО:

Виктория Николаева Николаева (5 клас, 11 год.) – „Светъл Великден е“ – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Първомай

ВТОРО МЯСТО:

Веселина Димитрова Страшникова (7 клас, 13 год.) – „Възкресение Христово“ – ОУ Д. Н. Матевски“, гр. Меричлери, обл. Димитровград

ТРЕТО МЯСТО:

Кирил Валентинов Димов (12 год.) – „Възкресение“ – ОДК „Св. Иван Рилски“, гр. Казанлък

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Ели Иванова Маркачева (5 клас, 12 год.) – „Христос възкръсна“– ОУ „Стоян Михайловски“, гр. Пловдив

2. Бойчин Веселинов Болчинов (12 год.) – Холандия

3. Цвета Николаева Диловска (6 клас, 12 год.) – „Възкресение“ – ОУ „Васил Левски“, гр. Правец

4. Боян Стоянов Божкилов (6 клас, 12 год.) – „Великден в рисунка“ – 3 ОУ „Христо Ботев“, гр. Сандански

5. Деница Марянова (5 клас, 11 год.) – „Светъл ден“ – ОУ „Христо Ботев“, с. Баница, обл. Враца

IV-та в ъ з р а с т о в а ~ г р у п а: 9-12 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Николай Любомиров Тодоров (11 клас, 17 год.) – „Възкресение Христово“ – 85 СУ „Отец Паисий“, гр. София

ПЪРВО МЯСТО:

Екатерина Димитрова Свечева (11 клас, 17 год.) – „Воскресенски благослов“, ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров“, гр. Петрич

ВТОРО МЯСТО:

Соня Атанасова Щуркова (10 клас, 16 год.) – „Радост моя“ – НПГ „Димитър Талев“, гр. Гоце Делчев

ТРЕТО МЯСТО:

Станислава Стефанова (10 клас) – „Път“ – ПГ „Пейо Яворов“, гр. Петрич

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Соня Атанасова Щуркова (10 клас, 16 год.) – „Възкръсна“ – НПГ „Димитър Талев“, гр. Гоце Делчев

2. Марияна Филипова Чакърова (17 год.) – „Великден“ – СУ „Неофит Рилски“, гр. Кнежа

3. Ангелина Любенова Йозова (10 клас) – „В мрака блесна светлина“ – СУ „Васил Левски“, с. Черни Осъм, обл. Ловеч

4. Снежана Тодорова Стоянова (9 клас, 15 год.) – „Възкресение“ – СУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Добрич

5. Кристиян Викторов Ценов (12 клас, 18 год.) – „Градинарят“ – Профилирана гимназия за преподаване на чужди езици, гр. Плевен

След като разгледа представените творби в раздел „Литература - ПРОЗА”, класира:

ІІ-ра в ъ з р а с т о в а ~ г р у п а: 1-4 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Габриела Гарбис Гарабедян (4 клас) – „Бог е всичко“ – СУ „Константин Петканов“, гр. Бургас

ПЪРВО МЯСТО:

Светозара Станиславова Симеонова (4 клас) – „Бог е…“ – СУ „Константин Петканов“, гр. Бургас

ВТОРО МЯСТО:

1. Калина Валентинова Георгиева (4 клас) – „Бог е добро“ – СУ „Константин Петканов“, гр. Бургас

2. Цвета Георгиева Иванова (4 клас) – „Богочовек“ – СУ „Константин Петканов“, гр. Бургас

ТРЕТО МЯСТО:

Петър Събинов Хазърбасанов (2 клас, 8 год.) – „Боби“ – ОУ „Христо Смирненски“, гр. Карнобат

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Даниел Ивайлов Маринов(2 клас, 8 год.) – „Моята любима служба“ – ОУ „Васил Левски“, гр. Ловеч

2. Лиляна Трендафилова Пелева (4 клас, 11 год.) – „Възкресение Христово – Пасха“ – СУ „Св. Климент Охридски“, гр. Ракитово

3. Шанай Шерифова Шидерова (4 клас, 9 год.) – „Чудото на вярата“ – ОУ „Стою Шишков“, гр. Смолян

ІІІ-та в ъ з р а с т о в а ~ група: 5-8 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Христина Недялкова Паталова (5 клас, 12 год.) – „С дъх на празник“ – СУ „Св. Паисий Хилендарски“, гр. Хасково

ПЪРВО МЯСТО:

Йоан Петров Иванов (13 год.) – „Иисус Христос воскресе“ – ОДК „Св. Иван Рилски“, гр. Казанлък

ВТОРО МЯСТО:

Егор Валерьевич Рубаносов (8 клас, 15 год.) – „Воскресение Христово. Пасха“ – МОУ „А. Стоева“, с. Парканы (Молдова)

ТРЕТО МЯСТО:

Добромира Християнова Миткова (6 клас, 13 год.) – „Най-великият празник – Възкресение Христово“, ОУ „Черноризец Храбър“, гр. Варна

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Адриана Али Зендели (5 клас, 12 год.) – „Силата на любовта“ – ОУ „Стоян Михайловски“, гр. Пловдив

2. Генко Стефанов Гинев (5 клас, 12 год.) – „За какво си говорят великденските яйца“ – СУ „Св. Паисий Хилендарски“, гр. Хасково

3. Михаела Красимирова Николаева (6 клас, 13 год.) – „Много знай, малко говори“ – 6 ОУ „Иван Вазов“, гр. Габрово

4. Габриела Илиянова Георгиева (5 клас, 12 год.) – „На Пасха в Украйна“ – СУ „Св. Паисий Хилендарски“, гр. Хасково

5. Лилия Димитрова Сарандева (7 клас, 13 год.) – „Божията милост“ – 1 ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Гоце Делчев

IV-та в ъ з р а с т о в а ~ г р у п а: 9-12 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Георги Тодоров Делиев (11 клас, 18 год.) – „Възкресение Христово“ – ПГГС „Христо Ботев“, гр. Велинград

ПЪРВО МЯСТО:

Елена Таракова (11 клас, 17 год.) – „Великденска молитва“ – ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров“, гр. Петрич

ВТОРО МЯСТО:

1. Лора Цветославова Минкова (9 клас, 15 год.) – ПГВН „Проф. д-р Д. Димов“, гр. Ловеч

2. Кристина Серафимова Тодорова (10 клас, 16 год.) – „Възкресение Христово“ – 4 ЕГ „Фредерик Жолио-Кюри“, гр. Варна

ТРЕТО МЯСТО:

Стефани Ивайлова Филипова (9 клас, 16 год.) – „С Христос на училище“ – ПГ по транспорт, гр. Дупница

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. София Стоянова Кралева (9 клас) – „Великденска радост“ – СУ „Н. Вапцаров“, гр. Царево

2. Зорница Дамова (10 клас) – „Със смърт смъртта е победена днес!“ – ПГ „Пейо Яворов“, гр. Петрич

3. Георги Томов Мърценков (11 клас, 17 год.) – „Възкресение Христово – Пасха“ – СУ „Св. Климент Охридски“, гр. Костенец

 

Следват подписи /п/

04.04.2017 г.

гр. София

Синодална палата

~~~~~~~~~~~~~~~

ВАЖНО: Участниците, които ще присъстват на празничния финал на конкурса на 14 май 2017 г. в София, трябва да изпратят потвърждение до 3 май 2017 г. включително

на пощенски адрес:

СВ. СИНОД на БПЦ-БП, КУЛТУРНО-ПРОСВЕТЕН ОТДЕЛ

ЗА НАЦИОНАЛНИЯ КОНКУРС „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО”

УЛ. „ОБОРИЩЕ” № 4

1000 СОФИЯ

БЪЛГАРИЯ

или по телефона:

Културно-просветен отдел при Св. Синод на БПЦ-БП

Тел. за връзка: +359 2 987 56 11, вътр. 217 или 0879 510 162

или по електронен път на адрес:

Е-mail: skpotdel@bg-patriarshia.bg

« предишна новинаследваща новина »