ЛЕСТВИЦА

 

ГАЛЕРИЯ ИКОНИ

Икона
 

НАГРАДИ "ЛИТЕРАТУРА" - Национален синодален конкурс "Възкресение Христово"`2018

04 април 2018 13:00, Българска Патриаршия

ПРОТОКОЛ ЗА КЛАСИРАНЕ В НАЦИОНАЛНИЯ КОНКУРС „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО” - 2018

2 Раздел: ЛИТЕРАТУРА (ПОЕЗИЯ и ПРОЗА)

Днес, 26.03.2018 г., комисия в състав:

Председател: доц. д-р Татяна Борисова

Членове:

доц. д-р Костадин Нушев

д-р Десислава Панайотова

Кина Златева

Секретар: д-р Пенка Христова

След като разгледа представените творби в раздел „Литература - ПОЕЗИЯ”, класира:

ІІ-ра възрастова група – 1-4 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Ангелина Ангелова Славчева (3 клас, 9 год.) – „Възкресение Христово за нас“ – НУ „Отец Паисий“, гр. Харманли

ПЪРВО МЯСТО:

Мина Илиян Динева (2 клас) – „Възкресение“ – ОУ „Пенчо Славейков“, гр. Димитровград

ВТОРО МЯСТО:

1. Виктория Велинова Кралева (4 клас, 10 год.) – „Великден“ – ОУ „Пейо Яворов“, гр. Благоевград

2. Антония Друнчилова (2 клас, 8 год.) – „Възкресение Христово“ – ОУ „Св. Климент Охридски“, гр. Добринище

ТРЕТО МЯСТО:

Габриела Ангелова (10 год.) – ОДК „Св. Иван Рилски“, гр. Казанлък

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Анелия Иванова Иванова (4 клас) – «Светл празник» - ОУ «Христо Ботев», с. Градина, обл. Пловдив

2. Александър Никифоров (3 клас, 9 год.) – «Христос воскресе» - ОУ «Христо Смирненски», гр. Карнобат

3. Теодора Християнова Миткова (10 г.) – «Възкресение Христово» - ОУ «Черноризец Храбър», гр. Варна

4. Матвей Станов (2 клас, 8 год.) – „Пасха дойде вече“ – МОУ „А. Стоева“, с. Парканы (Молдова)

5. Валерия Апостолова (2 клас, 8 год.) – „Земля и солнце“ – МОУ „А. Стоева“, с. Парканы (Молдова)

6. Елена Бахчеван (2 клас, 8 год.) – „Праздник Пасхи“ – МОУ „А. Стоева“, с. Парканы (Молдова)

7. Виктория Георгиева Михнева (2 клас, 8 год.) – „Възкресение Христово“ – ОУ „Н. Й. Вапцаров“, гр. Разград

 

ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Мария Димитрова Ангелова (7 клас, 13 год.) – „Светлината на Христос“ – 2 ОУ „Христо Смирненски“, гр. Берковица

ПЪРВО МЯСТО:

Божидар Александров Александров (6 клас, 12 год.) – „Благодарност“ – ОУ „Алеко Константинов“, гр. Димитровград

ВТОРО МЯСТО:

1. Михаела Валериева Александрова (6 клас, 13 год.) – „Христос възкръсна“ – ОУ „Стоян Михайловски“, гр. Пловдив

2. Марина Георгиева Милушева (6 клас, 13 год.) – „Христос възкръсна“ – ОУ „Стоян Михайловски“, гр. Пловдив

ТРЕТО МЯСТО:

Мартин Ивайлов Маринов (7 клас, 12 год.) – „Чудно духовно пътешествие“ – Неделно училище при храм „Св. Троица“, гр. Ловеч

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Мария Сергеева Ошкина (5 клас, 11 год.) – „Възкресение Христово“ – ОУ „Бачо Киро“, гр. Велико Търново

2. Християн Гатев (12 год.) – гр. Варна

3. Стоян Добрев (5 клас) – „Христос воскресе“ – 4 ОУ „Св. Св. Козма и Дамян“, гр. Сандански

4. Никол Миленова Бояджиева (12 год.) – „Христос воскресе“ – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК, гр. Варна

5. Анна Яворова Каменова (8 клас, 14 год.) – „И пак възкръсва светът с Христос“ – ГПЧЕ „Симеон Радев“, гр. Перник

6. Виктория Николаева Николаева (6 клас, 12 год.) – „Възкръсна Бог“ – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Първомай

7. Добромира Християнова Миткова (7 клас, 14 год.) – „Божествено Христово възкресение“ – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК, гр. Варна

8. Карла Красимирова Асенова (7 клас, 13 год.) – „Христовото Възкресение“ – 2 ОУ „Христо Смирненски“, гр. Берковица

9. Анна Красимирова Иванова (7 клас, 13 год.) – „Мисия“ – 1 ОУ „Христо Ботев“, гр. Търговище

 

IV-та възрастова група – 9-12 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Величка Петрова Зердашка (11 клас, 17 год.) – „Възкресение Христово“ – СУ „Димитър Матевски“, гр. Пловдив

ПЪРВО МЯСТО:

Анна Георгиева (9 клас) – „Великден“ – ПГ „Пейо Яворов“, гр. Петрич

ВТОРО МЯСТО:

Ивона Георгиева Атанасова (10 клас, 16 год.) – „Честито Възкресение Христово – Пасха!“ – НТГ „Никола Вапцаров“, гр. Самоков

ТРЕТО МЯСТО:

Жасмина Васева Андреева (11 клас, 17 год.) – „Великден“ – СУ „Иван Вазов“, гр. Вършец

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Лиляна Ангелова Дерекювлиева (12 клас, 18 год.) – „Възкресение“ – ЕГ „Пловдив“, гр. Пловдив

2. Снежана Тодорова Стоянова (10 клас, 16 год.) – „Великден“ – СУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Добрич

3. Ивет Маринкова (11 клас) – „Чудо“ – ПГ „Пейо Яворов“, гр. Петрич

4. Николай Ангелов Манолев (12 клас, 18 год.) – „Възкресение“ – ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров“, гр. Петрич

5. Мариям Стефанова Димитрова (10 клас, 16 год.) – „Православен календар“ – СУ „Никола Вапцаров“, гр. Царево

 

След като разгледа представените творби в раздел „Литература - ПРОЗА”, класира:

ІІ-ра възрастова група – 1-4 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

не е присъдена

ПЪРВО МЯСТО:

Дарена Николаева Петкова (4 клас, 10 год.) – „Великата седмица“ – ОУ „Никола Икономов“, гр. Разград

ВТОРО МЯСТО:

Александър Никифоров Никифоров (3 клас, 9 год.) – „Великден“ – ОУ „Христо Смирненски“, гр. Карнобат

ТРЕТО МЯСТО:

Димана Мирославова Праматарова (4 клас, 10 год.) – „Приказка за Божията любов и Христовото възкресение“ – ОУ „Райна Княгиня“, гр. Пловдив

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Яна Боянова Андреева (4 клас, 10 год.) – „Воскресение Христово“ – 40 СУ „Луи Пастьор“, гр. София

2. Борис Йовчев (8 год.) – „В Шипченския манастир на Великден“ – ОДК „Св. Иван Рилски“, гр. Казанлък

3. Милла Рачева (8 год.) – „Находчивият свещеник“ – ОДК „Св. Иван Рилски“, гр. Казанлък

4. Виктор Светломиров Калицов (2 клас, 8 год.) – „Възкресение Христово“ – гр. Велико Търново

5. Валери Топалджиев (3 клас) – „Иде Възкресение“ – СУ „Св. Константин-Кирил Философ“, гр. Пловдив

 

ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Добромира Християнова Миткова (7 клас, 14 год.) – „Най-великият празник - Възкресение Христово“ – ЛК „Касталия“ при ЦПЛР-ОДК, гр. Варна

ПЪРВО МЯСТО:

Йоанна Михайлова Пулиева (7 клас, 13 год.) – „Изповед пред Възкръсналия Спасител“ – 6 ОУ „Граф Н. П. Игнатиев“, гр. София

ВТОРО МЯСТО:

Силвана Николаева Василева (6 клас, 13 год.) – „Любим празник“ – ОУ „Д-р Петър Берон“, с. Приселци, обл. Варна

ТРЕТО МЯСТО:

Кирил Димов (13 год.) – „Победа над смъртта“ – ОДК „Св. Иван Рилски“, гр. Казанлък

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Александра Зоран Петкович (7 клас, 14 год.) – „Спасител“ – ГПЧЕ „Йордан Радичков“, гр. Видин

2. Валентина Ивова Баракова (8 клас, 14 год.) – „Възкресението – вяра и надежда“ – ПГ „П. К. Яворов“, гр. Петрич

3. Полина Петрова Пенчева (6 клас, 13 год.) – „Светлината на Христовото Възкресение“ – ОУ „Стоян Михайловски“, гр. Пловдив

4. Ивана Каменова (8 клас) – „Иисус Христос възкръсна и радост настана“ – ЛК „Кръстьо Пишурка“, гр. Лом

5. Габриела Генова (13 год.) – „Жертвата на Иисус Христос” – ОДК „Св. Иван Рилски“, гр. Казанлък

6. Виктория Николаева Николаева (6 клас, 12 год.) – „Възкресна радост“ – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Първомай

7. Антоанета Атанасова Витанова (5 клас, 11 год.) – „Великденска история” – 1 ОУ „Св. Св. Кирил и Методий”, гр. Гоце Делчев

 

IV-та възрастова група – 9-12 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Елена Тодорова Таракова (12 клас, 18 год.) – „В градината на Господ“ – ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров“, гр. Петрич

ПЪРВО МЯСТО:

1. София Стоянова Кралева (10 клас) – „Възкресна радост във Василико“ – СУ „Никола Вапцаров“, гр. Царево

2. Мина Михайлова Пулиева (10 клас, 15 год.) – „Смисълът на всичко“ – 32 СУИЧЕ „Св. Климент Охридски“, гр. София

ВТОРО МЯСТО:

Божидара Димитрова Маринова (10 клас, 16 год.) – „Възкресение Христово – Пасха” – ФСГ „Атанас Буров“, гр. Хасково

ТРЕТО МЯСТО:

Симона Веселинова Халтъкова (12 клас) – „Възкресение Христово“ – ЕГ „Христо Ботев”, гр. Кърджали

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Илиян Йорданов Иванов (9 клас) – „Възкресение Христово“ – СУ „Христо Ботев“, с. Арчар

2. Николай Ангелов Манолев (12 клас, 18 год.) – „Нощ на желанията” – ПГИТ „Проф. д-р Асен Златаров“, гр. Петрич

3. Лора Георгиева Захариева (10 клас, 16 год.) – „Възкресение Христово – Пасха“ – ППМГ „Екзарх Антим I“, гр. Видин

4. Георги Томов Мърценков (12 клас, 18 год.) – „Свободата като дар от „Възкресението”” – СУ „Св. Климент Охридски”, гр. Костенец

5. Илиан Николов (10 клас) – „Очаквам с трепетно сърце да забият камбаните на радостното събитие” – ЛК „Кръстьо Пишурка“, гр. Лом

председател: /п/

Членове:

/п/

/п/

/п/

Секретар: /п/

 

26.03.2018 г.

гр. София

Синодална палата