Класиране на участниците в Националния конкурс "Възкресение Христово" 2020 - раздел "Литература (поезия и проза)"

04 май 2020 16:48, Българска Патриаршия
Синодна палата

ПРОТОКОЛ ЗА КЛАСИРАНЕ

В НАЦИОНАЛНИЯ КОНКУРС „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО”- 2019

Раздел: ЛИТЕРАТУРА (ПОЕЗИЯ и ПРОЗА)

Днес, 28.04.2020 г., комисия в състав:

Председател: доц. д-р Татяна Борисова

Членове: доц. д-р Костадин Нушев

д-р Десислава Панайотова

Кина Златева

Секертар: гл. ас. д-р Пенка Христова

След като разгледа представените творби в раздел „Литература - ПОЕЗИЯ”, класира:

ІІ-ра възрастова група – 1-4 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Мария Марианова Маринова - 3 кл. - „Христос Възкресе"; гр. Ловеч

ПЪРВО МЯСТО:

Иванина Иванова Зайова - 10 г., 3 кл. - "Великден е"; с. Костенец

ВТОРО МЯСТО:

1) Кристина Станимирова Георгиева, 10 г., 4 кл. - "Великден"; гр. Русе

2) Матвей Александрович Станов - 10 г., 4 кл. - "Най-светлият ден в годината"; с. Парканы, Молдова

ТРЕТО МЯСТО:

1) Митко Георгиев Николов - 4 кл. - "Великденска песен"; с. Горна Малина

2) Румен Кадир Челик - 4 кл. – „За греховете на света"; гр. Пловдив

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Димитър Дианов Сотиров - 8 г., 2 кл. - "Спасителят Христос"; гр. Плачковци

2) Борис Кючуков – 3 кл. - „Пасха“; гр. Благоевград

3) Хана Кошутарска – 10 г., 3 кл. – „Великден“; гр. Петрич

4) Андрея Елеонор Чарлз Харвин (4 кл.) - "Възкресение"; гр. Варна

5) Артем Станиславович Сосновский - 10 г., 4 кл. - "Молитва"; с. Парканы, Молдова

ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Никола Калинов Киров - 12 г. , 6 кл. - "Свята молитва"; гр. Търговище

ПЪРВО МЯСТО:

Наталия Георгиева Мирчева – 12 г., 5 кл. – „Спасителната светлина“; гр. Пловдив

ВТОРО МЯСТО:

Виктория Николаева Николаева – 14 г., 8 кл. – „Христос воскресе“; гр. Първомай

Теодора Християнова Миткова – 12 г., 6 кл. – „Възкресение Христово“; гр. Варна

ТРЕТО МЯСТО:

Надя Драгомирова Лазарова – 10 г., 5 кл. – „Великден“; гр. Тутракан

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

Йордана Ивайлова Стоименова – 13 г., 7 кл. – „Възкресение“; гр. София

Мирослав Димитров Пешев – 8 кл. – „Бог ме спаси“; с. Долно Камарци

Елеонора Велкова Добрева – 14 г., 8 кл. – „Възкресение Христово“; гр. Петрич

Елена Светломирова Чолакова – 12 г., 6 кл. – „Великден“; гр. Харманли

Милла Рачева – 11 г. – „Христос воскресе“; гр. Казанлък

IV-та възрастова група – 9-12 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Ивет Георгиева Йотова - 18 г., 12 кл. - "С вяра в доброто"; гр. Ботевград

ПЪРВО МЯСТО:

Радко Василев - 16 г., 9 кл. – „Възкресение на прозореца“; гр. Карнобат

Кирил Димов - 15 г. - "Възкресение"; ОДК "Св. Ив. Рилски", гр. Казанлък

ВТОРО МЯСТО:

Марио Ивайлов Стоименов - 17г., 11 кл. - "Празник за всички"; Софийска духовна семинария „Св. Иван Рилски“, гр. София

ТРЕТО МЯСТО:

Божидара Божикова Бойчева - 16 г. 10 кл. - "Възкресение"; гр. Гоце Делчев

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Величка Ивайлова Райчева – 18 г., 12 кл. – „По пътя към рая“; гр. Петрич

2) Есил Айханова Шукриева - 17 г., 10 кл. - " С аромат на Великден"; гр. Стражица

3) Деница Милкова Русева – 18 г., 12 кл.; гр. Варна

4) Добромира Християнова Миткова – 16 г., 9 кл. – „Христос воскресе“; гр. Варна

5) Велислав Бориславов Великов – 10 кл. – „Спасение“; гр. Петрич

След като разгледа представените творби в раздел „Литература - ПРОЗА”, класира:

ІІ-ра възрастова група – 1-4 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Виктория Николаева Иванова (9 г.) – „Любовта на Бога“ – с. Бачево, общ. Разлог

ПЪРВО МЯСТО:

Андреа-Моника Андриянова Костова (4 кл.) – „Възкресението“ – ЦУТНТ, гр. Разград

ВТОРО МЯСТО:

Иван Томов Патронов (10 г., 4 кл.) - „Възкресение Христово“; гр. Търговище

ТРЕТО МЯСТО:

Сияна Георгиева Найденова (3 кл.) - “Великденска приказка“; гр. Варна

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Радина Дамянова Моллова – 9 г., 4 кл - „Великден у дома“; гр. Търговище

2) Елена Михайловна Бахчеван - 10 г., 4 кл. – „Великден в семейството ми“; с. Парканы, Молдова

3) Диляна Димитрова Мирева - 9 г., 4 кл. – „Великден“; 1 ОУ „Христо Ботев“, гр. Търговище

ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Ирина Цветанова Тошева (11 г., 5 кл.) – „Възкреси и моята душа, Господи!“; гр. Елин Пелин

ПЪРВО МЯСТО:

Игнатия Иванова Ангелова (15 г., 8 кл.) - „Възкресение Христово“; СУ „Христо Ботев“, гр. Карнобат

ВТОРО МЯСТО:

1) Златомира Божидарова Николова (13 г., 6 кл.) – „Възкресение Христово – Пасха – Победа над смъртта“; 18 СУ „У. Гладстон“, гр. София

2) Преслава Георгиева Калчева (13 г., 7 кл.) – „Възкресение Христово“; гр. Карнобат

ТРЕТО МЯСТО:

Моника Ивайлова Великова – 14 г., 8 кл. - "Възкресение Христово"; гр. Русе

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Еника Бисерова Шопова – 14 г., 8 кл. – „Възкресение Христово“; гр. Троян

2. Венцислав Цветанов Йосифов – 12 г., 5 кл. – «Молитва»; гр. Бургас

3. Теодора Тихомирова Ангелова – 13 г., 6 кл. – «Великото чудо»; гр. Ловеч

4. Даниел Ивайлов Маринов – 11 г., 5 кл. – «Ако Господ не беше страдал на Кръста»; гр. Ловеч

5. Йоана Радославова Величкова – 12 г., 5 кл. – „Великден“; гр. Бургас

6. Христина Иванова Аличкова – 8 кл. – «Възкресение Христово – Пасха / Милост»; гр. Самоков

IV-та възрастова група – 9-12 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Моника Цветанова Иванова - 18 г. , 11кл. - "Очите на Вярата"; гр. Варна

ПЪРВО МЯСТО:

Тереза Йорданова Христова – 17 г., 11 кл. – „Писмо до един атеист“; гр. Провадия

ВТОРО МЯСТО:

1) Илиана Петрова Терзиева - 17 г., 10 кл. - "Възкресение Христово"; гр. Кърджали

2) Атея Александрова Степанович – 16 г., 10 кл. - "Пътят на Вярата"; гр. Бяла, обл. Русе

ТРЕТО МЯСТО:

1) Йоанна Михайлова Пулиева (15 г., 9 кл.) - "Между смъртта и Възкресението"; НГДЕК „Св. Константин-Кирил Философ“, гр. София

2) Никола Николов Николов (9 кл.) – "Празникът Възкресение Христово"; гр. Хасково

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Кристиана Петрова Иванова (17 г., 11кл.) – "Любов"; гр. Монтана

2) Божидара Димитрова Маринова (18 г., 12 кл.) – „Възкресение Христово - Пасха“; гр. Хасково

3) Емине Аргинова Азмиева (15 г., 9 кл.) - „Среща в съня“; гр. Разград

4) Ивет Георгиева Йотова (18 г., 12 кл.) – „Великден и вярата / Докато препускаш през живота, погледни НАГОРЕ, за да си спомниш, че не си сам!“; гр. Ботевград

5) Александра Зоран Петкович (16 г., 10 кл.) - "Бог е Любов"; гр. Видин

6) Добромира Християнова Миткова (16 г., 9 кл.) – „Чудо по Божия милост“; гр. Варна

7) Илиян Николов (11 кл.) – „С вяра и смирение пред Възкръсналия Христос ще победим и коранвируса“; гр. Лом

8) Маргарита Ивайлова Генчева (16 г., 10 кл.) – „Христос воскресе!“; НПМГ, гр. София

 

 

« предишна новинаследваща новина »