ГАЛЕРИЯ ИКОНИ

Икона
 

НАГРАДЕНИТЕ УЧАСТНИЦИ И ТВОРБИ в категория ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО на църковния Национален конкурс „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО” - 2016

27 април 2016 16:09, Българска Патриаршия

ПРОТОКОЛ ЗА КЛАСИРАНЕ В НАЦИОНАЛНИЯ КОНКУРС

„ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО” - 2016

 

1 Раздел: ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО

 

Днес, 20.04.2016 г., комисия в състав:

Председател: доц. Йордан Йорданов

Членове: Антони Димитров

Евгений Цанов

Секретар: Пенка Христова

След като разгледа представените творби в раздел „Изобразително изкуство”, КЛАСИРА:

І-ва възрастова група – 3 и 4 група от ОДЗ/ЦДГ

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Вяра Пламенова Пенчева (ПГ, 6 год.) – „Възкресение Христово“ – ЦДГ „Явор“, гр. Габрово

ПЪРВО МЯСТО:

Николай Георгиев Димчевски (7 год.) – „Великденски яйца“ - ЦДГ 99 „Брезичка“, гр. София

ВТОРО МЯСТО:

Ангелина Таскова Котева (6 год.) – „Борак“ – ОДЗ №7 „Райна Княгиня“, гр. Бургас

ТРЕТО МЯСТО:

Ивон Иванова (6 год.) – „На Великденското хоро“ – Школа по изобразително изкуство „Арт Попово“ към Дом на културата, гр. Попово

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Леа Лъчезарова Борисова (6 год.) – „Великденско настроение” – ОДЗ „Славейче”, гр. Кюстендил

2. Хана Иванова Кошутарска (5 год.) – „Най-хубавият празник” – ЦДГ №3 „Детелина“, гр. Благоевград

3. Памела Георгиева Ангелова (7 год.) – „Благодатен огън“ – ЦДГ №2 „Звънче”, гр. Петрич

4. Михаил Вигенин (5 год.) – „Чук-чук, яйчице“ – Ателие „Приказен свят“, гр. София

5. Александра Павл. Чаталбашева (6 год.) – „Шарено яйце” – ОДЗ №7 „Райна Княгиня”, гр. Бургас

 

ІІ-ра възрастова група – 1-4 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Катрин Димитрова Младенова (2 клас, 8 год.) – Арт ателие „Дон Кези“, гр. Дупница

ПЪРВО МЯСТО:

Магдалена Вигенина (9 год.) – „Оплакването на Христос“ – Ателие „Приказен свят“, гр. София

ВТОРО МЯСТО:

Емма Димова (8 год.) – „Готови за празника“ – Ателие „Приказен свят“, гр. София

ТРЕТО МЯСТО:

Диана Пламенова Иванова (4 клас, 8 год.) – „Лития около Зографския манастир на Светли понеделник“ – Българско училище „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Калгари (Канада)

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Лилия Радославова Рачева (1 клас, 7 год.) – 129 ОУ, гр. София

2. Михаела Валериева Александрова (4 клас, 10 год.) – „Страдаща Богородица” – ОУ „Ст. Михайловски“, гр. Пловдив

3. Любомира Димитрова Николова (3 клас, 9 год.) – „Трънен венец“ – ОУ „Райна Княгиня”, гр. Пловдив

4. Мария Пенкова Пенкова (4 клас, 10 год.) – „Вход Господен в Йерусалим“ – Детска АРТ-школа „Гея” към ОДК – гр. Ловеч

5. Явор Стелиянов Петров (4 клас, 10 год.) – „Воскресение” – НУ „Единство”, гр. Плевен

 

ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Неда Пейчева Колева (8 клас, 14 год.) – ОУ „Св. Христо Ботев“, гр. Добрич

ПЪРВО МЯСТО:

Мартин Ивайлов Маринов (5 клас, 10 год.) – „Пасха в Дивеево“ – Българско училище „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Калгари (Канада)

ВТОРО МЯСТО:

Стефания Илиева Михайлова (8 клас, 14 год.) – „Великден“ – СОУ „Цар Симеон Велики“, гр. Пловдив

ТРЕТО МЯСТО:

Стефани Миленова Стоянова (8 клас, 15 год.) – „Христос Воскресе!“ – ОУ „Христо Ботев“, гр. Добрич

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Йоанна Валентинова Димитрова (11 год.) – „Вход Господен в Йерусалим“ – Неделно училище към храм „Св. Николай“, гр. Велико Търново

2. Ясна Николаева Минева (7 клас, 13 год.) – СОУ „Христо Ботев“, гр. Ихтиман

3. Румина Даниелова Трифонова (7 клас, 13 год.) – СОУ „Вичо Грънчаров“, гр. Горна Оряховица

4. Микаела Юлиянова Радева (7 клас, 14 год.) – ОУ„Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Ловеч

5. Кристина Кирилова Евтимова (5 клас, 11 год.) – 1 СОУ „Пенчо Славейков“, гр. София

 

IV-та възрастова група – 9-12 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Мартина Иванова Илиева (10 клас, 17 год.) – „Възкресение Христово“ – СОУ „П. Р. Славейков“, гр. Трявна

ПЪРВО МЯСТО:

1. Лора Тодорова Стоименова (10 клас, 17 год.) - 1 СОУ „Пенчо Славейков“, гр. София

2. Росица Каменова Канева (10 клас, 16 год.) – СОУ „Св. Климент Охридски“, гр. Ямбол

ВТОРО МЯСТО:

Деница Руменова Димитрова (11 клас, 18 год.) – „В светлината на вярата“ – Арт школа към ОДК – гр. Шумен

ТРЕТО МЯСТО:

Габриела Иванова Чучкова (9 клас, 15 год.) – ПГТЛП „Гоце Делчев“, гр. Благоевград

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1. Павел Янков Павлов (11 клас, 17 год.) - „Разпятие“ – СОУ „Цанко Церковски”, гр. Полски Тръмбеш

2. Мария Васкова Тодорова (10 клас, 17 год.) – Център за работа с деца, гр. Червен бряг

3. Костадин Борисов Кърпачев (11 клас, 17 год.) - „Мъчният път към Голгота“ – СОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Велинград

4. Цветомира Христова Вакева (11 клас, 17 год.) – „Иисус Христос в ада” – ПМГ „Васил Левски”, гр. Смолян

5. Ивон Стефанова Кючукова (16 год.) – „Вход Господен в Йерусалим” – Неделно училище при Богословския факултет на СУ „Св. Климент Охридски”, гр. София

 

Председател: доц. Йордан Йорданов /п/

Членове: Антони Димитров /п/

Евгений Цанов /п/

Секретар: Пенка Христова /п/

20.04.2016 г.

гр. София

Синодална палата

~~~~~~~~~~~~~

ВАЖНО !!! Всички са поканени на тържествения финал на Конкурса! До 9 май 2016 г. (включително) всички победители и участници, които ще присъстват на тържественото награждаване и връчване на сертификатите в София, трябва да потвърдят своето присъствие.

За потвърждение:

Тел.: 02/987 56 11, в. 217

Моб.: 0879 51 01 62

Е-мейл: skpotdel@bg-patriarshia.bg

Тържественият финал на Великденския конкурс на Св. Синод ще се състои в столичния храм "Св. св. Кирил и Методий" (ул. "Г. Вашингтон" № 47) на 15 май 2016 г. след св. Литургия.

 

 

« предишна новинаследваща новина »