ГАЛЕРИЯ ИКОНИ

Икона
 

Биография на Месемврийски епископ Яков

23 януари 2017 14:48, Българска Патриаршия
Месемврийски епископ Яков

Месемврийският епископ Иаков (Илия) Великов Тасев е роден на 25.08.1956 г. в с. Копривлен, Неврокопско.

Ръкоположен е за дякон на 11.02.1981 г.

Ръкоположен е за свещеник на 01.04.1984 г.

Прима монашество и е възведен в архимандритско достойнство на 14.08.1997 г.

Хиротонисан е за епископ на 19.10.1997 г., а от 01.10.1998 г. по решение на Всеправославния събор е и канонически приет в единството на БПЦ – БП като епископ с титлата Месемврийски.

От 15.07.2005 г. е назначен за Викарий на Русенския митрополит и остава такъв до 05.04.2013 г.

От 05.04.2013 г. до сега е на послушание в Бачковската ставропигиална св. обител „Успение Богородично“ като епископ на разположение.

 

 

 

« предишна новинаследваща новина »