ЛЕСТВИЦА

 

ГАЛЕРИЯ ИКОНИ

Икона
 

Седми международен фестивал на православната музика ”Св. Богородица - Достойно есть” гр. Поморие

03 юни 2010 13:16, Сливенска митрополия
Седми международен  фестивал на православната музика

От 9 до 13 юни 2010 г. в гр. Поморие ще се проведе поредният Седми международен фестивал на православната музика ”Св. Богородица - Достойно есть”. Тази година в него ще участват 33 състава от 7 държави: България, Русия, Беларус, Молдова, Украйна, Латвия и Сърбия. Фестивалът ще бъде открит в 18 ч. на 9 юни, след литийно шествие по улиците на гр. Поморие и водосвет, който ще бъде отслужен от Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Йоаникий. Приветствия ще поднесат кметът на гр. Поморие г-н Петър Златанов и други официални лица.

Освен участия във фестивалната програма, за гостите на Поморие и Сливенска епархия са предвидени и организирани различни прояви: четения и кръгла маса, посветени на православната музика, с лектори от България и чужбина; открита сцена; участие в св. Литургия в градовете Поморие, Несебър и Бургас и др.

Фестивалът ще се проведе в храм „Св. Успение Богородично” в гр. Поморие.

Надяваме се, фестивалът да протече успешно и гостите да си заминат от Поморие духовно обогатени и телесно укрепени.

Предлагаме на читателите ПРОГРАМАТА на фестивала:

ПРОГРАМА НА

СЕДМИЯ МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ НА ПРАВОСЛАВНАТА МУЗИКА “СВ. БОГОРОДИЦА – ДОСТОЙНО ЕСТЬ”,

9 - 13 ЮНИ 2010 г., Поморие

9 ЮНИ – СРЯДА

до 15,00 ч. – пристигане, регистриране на участниците в Туристическия информационен център - гр. Поморие, ул. „Солна” №15 и настаняване.

ХРАМ „СВ. РОЖДЕСТВО БОГОРОДИЧНО” – ПОМОРИЕ

17,00 ч. – Литийно шествие с участието на всички състави.

18,00 ч. - Официално откриване на Фестивала от Сливенския митрополит Йоаникий с водосвет и приветствие от изпълнителния директор на Фестивала, кмета на гр. Поморие инж. Петър Златанов.

19,00 ч. - Фестивален концерт - „Достойно есть” с участието на:

Смесен хор „Св. Петка” - гр. Пловдив, България, с диригент Гергана Люцканова-Петрова;

Дамски хор „Благовестие” при храм „Св. Рождество Богородично” - гр. Поморие, България, с диригент Йорданка Панчева-Туджарова;

Мъжки хор за византийско църковно пеене при Българското подворие в Москва - гр. Москва, Русия, с диригент Сергей Галков;

Дамски хор „Прима” - гр. Поморие, България, с диригент Анета Драгнева;

Формация „Св. Димитър Солунски” - гр. София, България, с ръководител Иван Обрешков;

Младежки камерен хор „Гаудеамус” - гр. Пловдив, България, с диригент Весела Гелева;

Певческо дружество „Славянска беседа” - гр. София, България, с ръководители Елица Христова и Георги Попов.

10 ЮНИ – ЧЕТВЪРТЪК

НЧ “ПРОСВЕТА” - ПОМОРИЕ 10,00 – 12,30 ч.

Четения и кръгла маса, посветени на проблемите на православната музика. Лектори: проф. д.изк. Стефан Хърков (България), ШУ „Св. Константин Преславски” и свещ. Иван Муди (Великобритания).

ХРАМ “СВ. РОЖДЕСТВО БОГОРОДИЧНО” – ПОМОРИЕ

ФЕСТИВАЛНИ КОНЦЕРТИ 16,00 – 17,30 ч.

1. Смесен хор „Славянски звуци” при Фондация „Славяни” – гр. София, България – кат. 3, диригент Милен Иванов;

2. Хор „Флакара” - Молдова – кат. 1, диригент Виктор Брагари;

3. Хор при храм „Св. Успение на Пресвета Богородица” – гр. Ботевград, България – кат. 1, диригент Милена Спасова;

4. Формация „Еп. Константин Преславски” – гр. Варна, Русия – кат. 2, ръководител Николай Николов;

5. Хор при храм „Св. Георги” – гр. Самара, Русия – кат. 1, диригент Мария Синицина.

18,00 – 20,00 ч.

1. Камерен хор „Кант” – гр. Велики Луки, Псковска област, Русия - кат. 3, диригент Любов Румянцева;

2. Хор „Белканто” – гр. Дубна, Русия – кат. 3, диригент Диана Минаева;

3. Формация „Св. Димитър Солунски” – гр. София, България – кат. 2, ръководител Иван Обрешков;

4.Обща хорова капела на отдела за култура и храм „Св. Благоверни княз Дмитрий Донски” – гр. Борисов, Минска област, Беларус – кат. 1, диригент Оксана Задорожная;

5. Певческо дружество „Славянска беседа” – гр. София, България, ръководители Елица Христова и Георги Попов.

ГР. ПОМОРИЕ – ОТКРИТА СЦЕНА 20,30 ч.

1. Хор „Виват” – гр. Нижни Новгород, Русия – кат. 3, диригент Олег Китаев;

2. Хор при храм „Св. Николай Чудотворец” – гр. Лвов, Украйна, диригент Евгений Карпович;

3. Хор на момчетата „Ушаковский” при храм „Успение Богородично” – гр. Красногорск, Московска област, Русия – кат. 3, диригент Надежда Зинина;

4. Мъжки хор „Св. Иван Рилски” – гр. Дупница, България – кат. 3, диригент Магдалена Лобутова;

5. Академичен хор „Колегиум музикум” – гр. Белград, Сърбия – кат. 3, диригент Даринка Матич-Марович;

6. Камерен хор „Салютарис” – гр. Минск, Беларус – кат. 3, диригент Олга Янум.

11 ЮНИ – ПЕТЪК

ХРАМ “СВ. РОЖДЕСТВО БОГОРОДИЧНО” – ПОМОРИЕ

9,00 ч. - Празнична св. Литургия с участието на състави от Фестивала.

ХРАМ “СВ. РОЖДЕСТВО БОГОРОДИЧНО” – ПОМОРИЕ

ФЕСТИВАЛНИ КОНЦЕРТИ 16,00 – 17,30 ч.

1. Хор „Виват” – гр. Нижни Новгород, Русия – кат. 3, диригент Олег Китаев;

2. Мъжки хор „Св. Иван Рилски” – гр. Дупница, България – кат. 3, диригент Магдалена Лобутова;

3. прот. Александър Иванов – гр. Плевен, България – кат. 2;

4. Детско-юношески църковен хор „Архангелски” – гр. Саранск, Мордавска област, Русия – кат. 2, ръководител Максим Адамов;

5. Дамска формация трио „Херувими” към храм „Преображение Господне” – гр. Поморие, България – кат. 2, ръководител Рада Джафарова;

6. Хор при храм „Св. Николай Чудотворец” – гр. Лвов, Украйна – кат. 1, диригент Евгений Карпович.

18,00 – 20,00 ч.

1. Дамски хор „Благовестие” при храм „Св. Рождество Богородично” – гр. Поморие, България, диригент Йорданка Панчева-Туджарова;

2. Хор на момчетата „Ушаковский” при храм „Успение Богородично” – гр. Красногорск, Московска област, Русия – кат. 3, диригент Надежда Зинина;

3. Академичен хор „Колегиум музикум” – гр. Белград, Сърбия – кат. 3, диригент Даринка Матич-Марович;

4. Камерен хор „Салютарис” – гр. Минск, Беларус – кат. 3, диригент Олга Янум;

5. Младежки камерен хор „Гаудеамус” – гр. Пловдив, България – кат. 3, диригент Весела Гелева.

ГР. ПОМОРИЕ – ОТКРИТА СЦЕНА 20,30 ч.

1. Смесен хор „Славянски звуци” при Фондация „Славяни” – гр. София, България – кат. 3, диригент Милен Иванов;

2. Камерен хор „Кант” – гр. Велики Луки, Псковска област, Русия - кат. 3, диригент Любов Румянцева;

3. Хор „Белканто” – гр. Дубна, Русия – кат. 3, диригент Диана Минаева;

4. Обща хорова капела на отдела за култура и храм „Св. Благоверни княз Дмитрий Донски” – гр. Борисов, Минска област, Беларус – кат.1, диригент Оксана Задорожная;

5. Детски хор „Лира” – гр. Минск, Беларус – кат. 3, диригент Елена Лацапнева.

12 ЮНИ – СЪБОТА

НЧ “ПРОСВЕТА” - ПОМОРИЕ 10,00 – 12,30 ч.

Четения и кръгла маса, посветени на проблемите на православната музика. Лектори: Вера Царина /Сърбия/, Богдан Дякович /Сърбия/, доц. д-р дякон Иван Иванов /България/, Богословски факултет на СУ „Св. Климент Охридски” и др.

ХРАМ “СВ. РОЖДЕСТВО БОГОРОДИЧНО” – ПОМОРИЕ

ФЕСТИВАЛНИ КОНЦЕРТИ 16,00 – 17,30 ч.

1. Църковен хор при храм „Св. Георги Победоносец” – гр. Кърджали, България – кат. 1, диригент Марин Владинов;

2. Смесен хор „Седянка” – гр. Силистра, България – кат. 3, диригент Димитър Боев;

3. Хор при храм „Св. Параскева” – гр. София, България – кат. 1, диригент Нели Трошева;

4. Детски хор „Лира” – гр. Минск, Беларус – кат. 3, диригент Елена Лацапнева;

5. Мъжки хор за византийско църковно пеене при Българското подворие в Москва – гр. Москва, Русия – кат. 2, диригент Сергей Галков.

18,00 – 20,00 ч.

1. Младежки църковен хор „Анна” при храм „Св. Троица” - гр. Щьолково, Московска област, Русия – кат. 1, диригент Анна Медведева;

2. Камерен хор към БАН – гр. София, България – кат. 3, диригент Мария Вълчанова-Любенова;

3. Смесен хор „Земгале” – гр. Йелгава, Латвия – кат. 3, диригент Айгарс Мери;

4. Хор при храм „Св. Тихон Патриарх Всерусийски” – гр. Клин, Московска област, Русия - кат. 1, диригент Денис Денисов;

5. Смесен хор „Св. Петка” – гр. Пловдив, България – кат. 1, диригент Гергана Люцканова-Петрова.

20,30 - Среща на всички участници във Фестивала.

13 ЮНИ – НЕДЕЛЯ

8,30 ч. – Празнична св. Литургия в храмовете на гр. Поморие, гр. Бургас и гр. Несебър с участието на състави от Фестивала.

ХРАМ “СВ. РОЖДЕСТВО БОГОРОДИЧНО” – ПОМОРИЕ

11,30 ч. – Заключителен концерт с участието на всички състави и официално закриване на Фестивала.

 

 

Снимки

Седми международен  фестивал на православната музикаСедми международен  фестивал на православната музикаСедми международен  фестивал на православната музикаСедми международен  фестивал на православната музикаСедми международен  фестивал на православната музикаСедми международен  фестивал на православната музика
« предишна новинаследваща новина »