ЛЕСТВИЦА

За старостта

За старостта

Църковен вестник
Електронното “домашно огнище”

Електронното “домашно огнище”

Александра Карамихалева
С расо в глобализирания град

С расо в глобализирания град

Свещ. Ангел ВЕЛИЧКОВ
Клеветата

Клеветата

Мартин Николов
Иконите на Божията Майка

Иконите на Божията Майка

Митр. Антоний СУРОЖКИ
 

ГАЛЕРИЯ ИКОНИ

Икона
 

Обявяване на победителите в Националния конкурс "Възкресение Христово" - 2019

24 април 2019 16:48, Българска Патриаршия
Обявяване на победителите в Националния конкурс "Възкресение Христово" - 2019

ПРОТОКОЛ ЗА КЛАСИРАНЕ

В НАЦИОНАЛНИЯ КОНКУРС „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО”- 2019

1 Раздел: ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО

Днес, 12.04.2019 г., комисия в състав:

Председател: доц. Йордан Йорданов

Членове: Антони Димитров

Евгений Цанов

Секретар: Пенка Христова

След като разгледа представените творби в раздел „Изобразително изкуство”, класира:

І-ва възрастова група – 3 и 4 група от ОДЗ/ЦДГ

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Анна Мариева Иванова (5 г.) – „Възкресение Христово“ – ДГ „Коледарче“ (гр. Бургас)

ПЪРВО МЯСТО:

Дария Росенова Ченкова (6 г.) – ДГ №20 „Мир“ (гр. Стара Загора)

ВТОРО МЯСТО:

Никол Марианова Атанасова (6 г.) – ДГ „Слънце“ (гр. Плевен)

ТРЕТО МЯСТО:

Катерина Деянова Докторова (5 г.) – ДГ „Делфин“ (гр. Бургас)

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

 

1) Марая Стоян Димитрова (7 г.) – ДГ №99 „Брезичка“ (гр. София)

2) Валери Пламенов Панайотов (6 г.) – ДГ „Здравец“ (гр. Горна Оряховица)

3) Борис Юлиянов Георгиев (6 г.) – „Възкресение Христово“ – ДГ „Слънце“ (гр. Кюстендил)

4) Снежана Боянова Кочева (6 г.) – „Тайната вечеря“ – ДГ „Юрий Гагарин“ (гр. Пазарджик)

5) Никол Ивелинова Прангова (6 г.) – ДГ №25 „Ален Мак“ (гр. Стара Загора)

6) Стефани Павлинова Ганчева (7 г.) – ДГ „Мечта“ (гр. Белене)

ІІ-ра възрастова група – 1-4 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Ангел Георгиев Бояджиев (1 кл., 8 г.) – 18 СУ „Уилям Гладстон“ (гр. София)

ПЪРВО МЯСТО:

Вяра Пламенова Пенчева (3 кл., 9 г.) – СУ „Райчо Каролев“ (гр. Габрово)

ВТОРО МЯСТО:

Мария Руслан Захариева (10 г.) – Ателие-галерия „Арт Муза“ (гр. София)

ТРЕТО МЯСТО:

Александра Станиславовна Христенко (3 кл., 9 г.) – „Христос воскресе – радост донесе“ – МОУ „Парканская СОШ№1 А. Стоева“ (Молдова)

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Симеон Саздов (3 кл., 9 г.) – СУРИЧЕ „Д-р Петър Берон“ (гр. Перник)

2) Деница Несторова Делчева (2 кл., 9 г.) – ОНЧ „Заря – 1858“ (гр. Хасково)

3) Мая Костадинова Крантева (4 кл., 10 г.) – Национален учебен комплекс по култура (гр. София)

4) Михаела Атанасова Михова (2 кл., 9 г.) – Школа „Арт Попово“ (гр. Попово)

5) Фанче Асенова Наскова (3 кл., 9 г.) – ОУ „Юрий Гагарин“ (гр. Сливен)

6) Антония Павлова Кондева (2 кл., 9 г.) – НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров“ (гр. Бургас)

ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Ивета Николаева Видева (6 кл., 12 г.) – „Възкресение Христово“ – ОУ „Св. Паисий Хилендарски“ (гр. Елхово)

ПЪРВО МЯСТО:

1) Елена Николова Костадинова (7 кл., 13 г.) – СУ „Иван Вазов“ (гр. Поморие)

2) Габриела Цветомирова Стоянова (8 кл., 14 г.) – СУ „Емилиян Станев“ (гр. Велико Търново)

ВТОРО МЯСТО:

Ивослав Георгиев Черналиев (6 кл., 12 г.) – СУ „Алеко Константинов“ (гр. Луковит)

ТРЕТО МЯСТО:

Антонио Руменов Рангелов (5 кл., 11 г.) – ОУ „Св. Иван Рилски“ (гр. Перник)

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Йоана Боянова Мирчева (6 кл., 13 г.) – ОНЧ „Заря – 1858“ (гр. Хасково)

2) Рая Ивайлова Стоянова (8 кл., 14 г.) – ОНЧ „Заря – 1858“ (гр. Хасково)

3) Янко Илиев Германов (7 кл., 15 г.) – ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ (гр. Ахтопол)

4) Йоана Станимирова Маринова (7 кл., 13 г.) – СУ „Константин Константинов“ (гр. Сливен)

5) Светлен Деянов Делчев (5 кл., 11 г.) – ОУ „Христо Ботев“ (с. Равно поле, обл. Софийска)

IV-та възрастова група – 9-12 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Росица Каменова Канева (12 кл., 18 г.) – СУ „Св. Климент Охридски“ (гр. Ямбол)

ПЪРВО МЯСТО:

Кристиян Яворов Русинов (10 кл., 16 г.) – НГПИ „Св. Лука“ (гр. София)

ВТОРО МЯСТО:

Десислава Цветанова Димитрова (10 кл.,16 г.) – „Възкресение Христово“ – ПЕГ „Екзарх Йосиф“ (гр. Ловеч)

ТРЕТО МЯСТО:

Ивалин Людмилов Петров (10 кл., 17 г.) – „Разпятие“ – ПГСАГ „Проф. арх. Стефан Стефанов“ (гр. Монтана)

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Вяра Ивайлова Костадинова (9 кл., 15 г.) – Неделно училище „Св. Николай Чудотворец“ (гр. Видин)

2) Жанина Лазарова Лазарова (18 г.) – Неделна школа по рисуване към Академичния параклис „Св. Климент Охридски“ (гр. София)

3) Елена Николаева Ангелова (10 кл., 16 г.) – „Мироносици“ – Православно неделно училище „Св. Георги“ (гр. Петрич)

ПРОТОКОЛ ЗА КЛАСИРАНЕ

В НАЦИОНАЛНИЯ КОНКУРС „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО”- 2019

Раздел: ЛИТЕРАТУРА (ПОЕЗИЯ и ПРОЗА)

Днес, 16.04.2019 г., комисия в състав:

Председател: доц. д-р Костадин Нушев

Членове: Кина Златева

д-р Десислава Панайотова

Секертар: гл. ас. д-р Пенка Христова

След като разгледа представените творби в раздел „Литература - ПОЕЗИЯ”, класира:

ІІ-ра възрастова група – 1-4 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Иван Преславов Цветанов (4 клас, 11 г.) - "Надеждата на Възкресението" – ОУ “Христо Никифоров“ (гр. Ловеч)

ПЪРВО МЯСТО:

Борис Йовчев (10 г.) – „Христос Возкресе“ – ОДК „Св. Иван Рилски“ (гр. Казанлък)

ВТОРО МЯСТО:

Марианела Петрова (10 г.) – „Великденски благослов“ – НУ „Св. Паисий Хилендарски“ (гр. Банско)

ТРЕТО МЯСТО:

Белослава Бранимирова Христова (2 кл., 8 г.) – „Христос воскресе“ – ОУ “Христо Никифоров“ (гр. Ловеч)

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Артьом Станиславович Сосновский (3 кл., 10 г.) – „Най-светлият ден в годината“ – МОУ „Парканская СОШ №1 А. Стоева“ (Молдова)

2) Дмитрий Сергеевич Николаев (3 кл., 9 г.) – „Христос возкресе – радост донесе“ – МОУ „Парканская СОШ №1 А. Стоева“ (Молдова)

3) Памела Христова Георгиева (4 кл, 10 г.) – „Великден“ – СУ ,,Проф .д-р Асен Златаров'' (гр. Първомай)

4) Венцислав Цветанов Йосифов (4 кл., 11 г.) – „Днес е Възкресение!“ – ОУ “Св. Княз Борис I” (гр. Бургас)

5) Габриела Венциславова Тодорова (2 кл.) – „Възкресение Христово“ – НУ „Илия Р. Блъсков“ (гр. Шумен)

ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Радко Василев Василев (8 кл., 15 г.) – „Издигам се с Иисус“ – СУ „Св. св. Кирил и Методий“ (гр. Карнобат)

ПЪРВО МЯСТО:

Теодора Християнова Миткова (5 кл., 11 г.) – „Христос воскресе“ – ОУ „Черноризец Храбър“ (гр. Варна)

ВТОРО МЯСТО:

1) Мария Мариянова Пенева (6 кл., 12 г.) – „Възкресна радост“ – ОУ „Отец Паисий“ (с. Долно Камарци, обл. Софийска)

2) Кристияна Венелинова Шиварова (6 кл.) – "Нощта на Възкресение" - СУ "Иван Вазов" (гр. Поморие)

ТРЕТО МЯСТО:

Нана Радостинова Цонкова (6 кл., 12 г.) – „Звъни, великденска камбана!“ – ОУ „Хр. Смирненски“ (гр. Карнобат)

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Антон Василев Борисов (7 кл.) – „Пътят към Голгота“ – 5 СУ „П. Р. Славейков“ (гр. Перник)

2) Касандра Пламенова Недялкова (7 кл.) – „Иисус възкръсна“ – СУ „М. Райкович“ (гр. Дряново)

3) Милена Николаева Целкова (6 кл., 12 г.) – „Словата на Бога“ – ОУ „Отец Паисий“ (с. Долно Камарци, обл. Софийска)

4) Виктория Николаева Николаева (7 кл., 13 г.) – „Христос възкресе!“ – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ (гр. Първомай)

5) Добромира Християнова Миткова (8 кл., 15 г.) – „Свещен си, Господи, и чудно е Твоето Възкресение“ – Частна професионална гимназия по икономика (гр. Варна)

IV-та възрастова група – 9-12 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Ивет Георгиева Йотова (11 кл., 17 г.) – „За Великден!“ – ППМГ „Акад. проф. д-р Асен Златаров“ (гр. Ботевград)

ПЪРВО МЯСТО:

Мина Михайлова Пулиева (11 кл., 17 г.) – „Грейвайте, олтари!“ – 32 СУИЧЕ „Св. Климент Охридски“ (гр. София)

ВТОРО МЯСТО:

Есил Айханова Шукриева (9 кл., 16 г.) – „Светъл празник“ – Общински детски комплекс (гр. Стражица)

ТРЕТО МЯСТО:

Петя Пламенова Колева (9 кл., 15 г.) – „Христос возкресе!“ – ПМГ „Акад. Б. Петканчин“ (гр. Хасково)

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Ванеса Калинова Владимирова (12 кл.) – „Великден“ – СУ „Васил Левски“ (гр. Априлци)

2) Весела Светославова Петрова (10 кл., 16 г.) – „Бог е винаги до нас“ – 19 СУ „Елин Пелин“ (гр. София)

3) Виктория Цветанова Георгиева (11 кл., 17 г.) – „Осмото чудо“ – НПГВМ „Проф. д-р Д. Димов“ (гр. Ловеч)

След като разгледа представените творби в раздел „Литература - ПРОЗА”, класира:

ІІ-ра възрастова група – 1-4 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Ирина Цветанова Тошева (4 кл., 10 г.) – „На Великден стават чудеса“ – Неделно училище при храм „Св. Николай Мирликийски – Чудотворец“ (гр. Елин Пелин)

ПЪРВО МЯСТО:

Даниел Ивайлов Маринов (4 кл., 10 г.) – „Чудесата навън и в душата“ – Неделно училище при Ловчанска света митрополия (гр. Ловеч)

ВТОРО МЯСТО:

Калина Калинова Йорданова (1 кл, 6 г.) – „Райската градина“ – Неделно училище при Ловчанска света митрополия (гр. Ловеч)

ТРЕТО МЯСТО:

Георги Ивайлов Георгиев (4 кл., 10 г.) – „В очакване на Воскресение Христово“ – НУ „Св. Паисий Хилендарски“ (с. Зимница, обл. Стара Загора)

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Милла Рачева (9 г.) – „Съвременен Великден“ – ОДК „Св. Иван Рилски“ (гр. Казанлък)

2) Елиза Ангелова Асенова (4 кл., 10 г.) – „Великден у дома“ – НУ „Хаджи Генчо“ (гр. Тетевен)

3) Георги Иванов Чичанов (3 кл., 9 г.) – „Чудото на Възкресението“ - Неделно училище при храм „Св. Николай Мирликийски“ (гр. София, Район Връбница)

ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Кирил Димов (14 г.) – „Възкресението днес“ – ОДК „Св. Иван Рилски“ (гр. Казанлък)

ПЪРВО МЯСТО:

Добромира Християнова Миткова (8 кл., 15 г.) – „Възкресение Христово“ – Частна професионална гимназия по икономика (гр. Варна)

ВТОРО МЯСТО:

Йоанна Михайлова Пулиева (8 кл., 14 г.) – „Писмо за в тъмни дни и нощи“ – НГДЕК „Св. Константин-Кирил Философ“ (гр. София)

ТРЕТО МЯСТО:

Мария Георгиева Павлова (8 кл., 15 г.) – „Възкресение Христово – победа над Злото“ – СУ „Отец Паисий“ (гр. Кърджали)

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Томина Сарандиева (6 кл., 13 г.) – „На Иисус Христос“ – СУ „Иван Вазов“ (гр. Поморие)

2) Цветелина Илиева Стоянова (6 кл., 13 г.) – „Здравей, живот!“ – 1 ОУ „Христо Смирненски“ (гр. Провадия)

3) Кристияна Емилова Кирилова (8 кл.) – „Възкресение Христово – вяра и мъдрост“ – СУ ”Никола Й. Вапцаров” (гр. Царево)

IV-та възрастова група – 9-12 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Мелиса Атанасова Караиванова (12 кл., 19 г.) – „Възкресение Христово” – СУ „Иван Вазов” (гр. Поморие)

ПЪРВО МЯСТО:

Ивет Георгиева Йотова (11 кл., 17 г.) – „Възкресение Христово или… най-великият ден в годината“ – ППМГ „Акад. проф. д-р Асен Златаров“ (гр. Ботевград)

ВТОРО МЯСТО:

Илиана Петрова Терзиева (9 кл., 16 г.) – „Възкресение Христово“ – СУ „Отец Паисий“ (гр. Кърджали)

ТРЕТО МЯСТО:

Мария Калинова Йорданова (9 кл., 15 г.) – „Празник, изпълнен с благодат“ - Неделно училище при Ловчанска света митрополия (гр. Ловеч)

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Емилия Павлинова Гиздова (11 кл., 18 г.) – „Възкресение Христово“ – ПГ по фризьорство и ресторантьорство (гр. Пазарджик)

2) Илиан Николов (11 кл.) – „Възкръсналият Спасител в моето религиозно преживяване“ – НЧ „Постоянство 1856“ (гр. Лом)

3) София Стоянова Кралева (11 кл.) – „Ликувайте, човеци!“ – СУ ”Никола Вапцаров” (гр. Царево)

4) Елохим Манук Ашджиян (11 кл., 17 г.) – „Възкресение Христово“ – СУ "Христо Ботев" (гр. Русе)

ПРОТОКОЛ ЗА КЛАСИРАНЕ

В НАЦИОНАЛНИЯ КОНКУРС „ВЪЗКРЕСЕНИЕ ХРИСТОВО”- 2019

3 Раздел: ФОТОГРАФИЯ

Днес, 15.04.2019 г., комисия в състав:

Председател: Ангел Карадаков

Членове: Нина Комарова

Албена Раленкова

Секретар: Пенка Христова

След като разгледа представените творби в раздел „Фотография”, класира:

ІІІ-та възрастова група – 5-8 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Клуб при ОбУ „Д-р Петър Берон“ (гр. Ямбол), с ръководител Митко Момчев

ПЪРВО МЯСТО:

Хелена Русинова Русева (7 кл., 13 г.) – „Издигнат в небесата“ (серия) – ОУ „Братя Миладинови“ (гр. Бургас)

ВТОРО МЯСТО:

Георги Петров Папазов (6 кл.) - „Благодарим ти, Майко, твоят Син ни спаси!“ – ОУ „Любен Каравелов“ (гр. Пазарджик)

ТРЕТО МЯСТО:

Яна Найденова Стоянова (7 кл., 14 г.) – „Великденска творческа работилница“ (серия) – ОУ „Найден Геров“ (с. Гаврилово, обл. Сливен)

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Мирослав Димитров Пешев (7 кл., 13 г.) – „Очакване на Възкресение“ – ОУ „Отец Паисий“ (с. Долно Камарци, обл. Софийска)

2) Шакира Шемел Шукриева (8 кл., 14 г.) – „Яйца за Възкресение Христово“ – ПГСС „Никола Пушкаров“ (гр. Попово)

3) Виктория Тодорова Коджаманова (6 кл., 12 г.) – „Вълшебството и магията на боядисаните яйца“ – 1 ОУ „Христо Ботев“ (гр. Търговище)

IV-та възрастова група – 9-12 клас

СПЕЦИАЛНА ПАТРИАРШЕСКА НАГРАДА:

Лия Радославова Цанева (9 кл., 15 г.) – „Пътят към вярата“ – ЧПГЧО „Челопеч“ (с. Челопеч, обл. Софийска)

ПЪРВО МЯСТО:

Димитър Пенев Маринов (11 кл., 18 г.) – „Подготовка за Възкресение Христово“ – ПГСС „Никола Пушкаров“ (гр. Попово)

ВТОРО МЯСТО:

Славчо Ивайлов Костов (12 кл., 19 г.) – „Трепет в детски длани“ – ПГТМ „Христо Ботев“ (гр. Ботевград)

ТРЕТО МЯСТО:

Станислава Георгиева Атанасова (12 кл.) – „Натюрморт“ – ОУ „Св. Климент Охридски“ (гр. Ямбол)

ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:

1) Методи Иванов Иванов (12 кл.) – „Божият кръст“ – ОУ „Св. Климент Охридски“ (гр. Ямбол)

2) Симеон Атанасов Симеонов (9 кл.) – „Християнчето“ – ОУ „Св. Климент Охридски“ (гр. Ямбол)

3) Йоана Стилянова Иванова (10 кл., 16 г.) – „Готови за борба“ (серия) - ПГ „Христо Ботев“ (гр. Попово)

 

 

« предишна новинаследваща новина »