14 юни 2026, неделя
| Русенска света митрополия
По покана на Негово Преосвещенство Андрей, епископ на Ковасна и Харгита, за поредна година Негово Високопреосвещенство Русенският митрополит Наум взе участие в честването на празника Успение Богородично в манастира „Изворът на Муреш“ в Румъния. Българският архиерей бе посрещнат на 14 август, когато се отслужва последованието на Опело на Св. Богородица в светата обител.
Както на вечернята, така и в празничната Литургия на 15 август взе участие и Преосвещеният Галактион, епископ на Александрия и Телеорман, а в края на богослужението митрополит Наум произнесе слово и благослови множеството християни.