| Сливенска света митрополия
На 17 април, в деня на празника на Пресвета Богородица „Живоприемни източник“, в храм „Св. Георги Победоносец“ в село Зидарово бе отслужена тържествена архиерейска света Литургия.
Пасхалното богослужение бе възглавено от Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений в съслужение с архимандрит Стефан – епархийски духовен надзорник, ставрофорен иконом Павел Гърбов – епархийски съветник, иконом д-р Стелиян Кунев, свещеник Симон Димитров, протодякон Александър Нешев и архидякон Вартоломей.
Църковните песнопения бяха изпълнени от г-н Иван Млечков, секретар на Сливенска митрополия.
Преди началото на светата Литургия за четци бяха постригани Александър Есенин и Михаил Ангелов, които с усърдие подпомагат богослужебния живот на храма.
След светата Литургия митрополит Арсений поздрави верния народ с победния пасхален поздрав: „Христос воскресе!“. В словото си владиката говори за духовния смисъл на празника „Живоприемни източник“, за чудното явяване на Пресвета Богородица на император Лъв и за благодатния извор край Константинопол.
Сред присъстващите бяха жители на селото, както и кметът на гр. Созопол г-н Тихомир Янакиев и кметът на с. Зидарово г-н Христо Бардуков. Жени от селото и представители на християнското братство „Александър Георгиев Коджакафалията“ приветстваха архипастиря с цветя и благопожелания.
Владиката раздаде на всички присъстващи козунаци и иконки за благословение.
След светата Литургия бе отслужен водосвет при местното аязмо, свързано с паметта за чудо, станало преди деветдесет и пет години с детето Велико, което и до днес се пази в народния спомен като свидетелство за милостта на Божията Майка и помощта на света Петка Епиватска.
Щрихи в Цюрих: Когато Небесният Иконописец държи четката