| Ловчанска митрополия
По традиция на 24 ноември, когато честваме паметта на св. великомъченица Екатерина, Негово Високопреосвещенство Ловчанският митрополит Гавриил възглави св. Божествена Литургия в носещата името на светицата църква в с. Църквище, Пирдопска духовна околия. На архиерея съслужиха председателят на църковното настоятелство свещеноиконом Антоний Марчев и дякон Андроник Попов.
В своята проповед владиката разказа за житието на великата Божия угодница св. Екатерина, честити празника на присъстващите християни и раздаде иконки.
https://www.youtube.com/watch?v=iJjNTZQC4Yo