| Сливенска света митрополия
На тържествената сесия на Общински съвет – Ямбол, проведена на 1 юни, в Деня на Светия Дух и празника на града, храм „Света Троица“ бе удостоен с най-високото общинско отличие – „Наградата на Ямбол“ за 2026 г.
Отличието е присъдено на най-стария запазен православен храм в града за неговия значим принос към духовния, културния и обществения живот на Ямбол през вековете. Особено бе подчертано мястото на храма като духовен център и пазител на традицията, свързана с празника Свети Дух.
Наградата бе приета от името на Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений от протосингела на Сливенска св. митрополия архимандрит Димитрий, който изрази благодарност за оказаното признание и поздрави църковното настоятелство, и предстоятеля на храма иконом Жельо Желев за тяхното усърдно служение.